Koľko stojí usporiadanie podujatia eventovou agentúrou

person holding pencil and stick note beside table

Na výšku odmeny za zorganizovanie eventu eventovou agentúrou, vplýva niekoľko premenných, ako sú najmä veľkosť a rozsah projektu, požadované služby, počet zamestnancov a mnoho ďalších.služieb poskytovaných eventovou agentúrou.

Všeobecne platí, že eventové agentúry si účtujú poplatky na základe veľkosti projektu, času a nákladov spojených s jeho realizáciou. Poplatky sa môžu líšiť od jedného projektu k druhému a môžu sa pohybovať v rozmedzí od 10% až do 30% z celkovej hodnoty projektu.

Preto je vždy najlepšie osloviť niekoľko agentúr a porovnať ich ponuky a poplatky prv, než sa rozhodnete pre konkrétnu eventovú agentúru. Taktiež je užitočné zvážiť aj ďalšie faktory ako skúsenosť a kvalita práce eventovej agentúry, ktoré môžu ovplyvniť celkovú hodnotu projektu.

Ak plánujete event, konferenciu, workshop, teambuilding či  iný typ spoločenskej akcie a potrebujete pomôcť s organizáciou, tu je zopár tipov ako na výber vhodnej eventovej agentúry:

 

 

1. SKÚSENOSTI A REFERENCIE

 

Spýtajte sa na skúsenosti a referencie eventovej agentúry, ktoré vám môžu poskytnúť dobrú predstavu o ich práci.

2. ŠPECIALIZÁCIA A PORTFÓLIO

 

Zistite, či má agentúra skúsenosti s organizáciou podobných akcií ako je tá vaša a preštudujte si ich portfólio predchádzajúcich projektov. Prípadne sa na ne spýtajte priamo agentúry.

3. PRÍSTUP K ZÁKAZNÍKOM

 

Dohodnite si s eventovou agentúrou osobné stretnutie a otestujte ich zákaznícky prístup a spôsobom komunikácie. Takto zistíte na vlastnej koži, či vám agentúra ľudsky sedí, alebo nie. Tá správna chémia medzi agentúrou a klientom je často tou najdôležitejšou ingredienciou pri spoločnom projekte.

4. FINANČNÉ PODMIENKY

 

Spýtajte sa na to, ako agentúra účtuje poplatky a čo je zahrnuté v cene.

5. TÍMOVÉ ZLOŽENIE

 

Zistite, či má agentúra pre váš event k dispozícii dostatočne veľký a skúsený personál.

6. TECHNOLOGICKÉ A KREATÍVNE ZRUČNOSTI

 

Overte, či má agentúra technologické a kreatívne zručnosti na želateľnej úrovni.

 

Každopádne, zorganizovanie konferencie, workshopu, teambuildingu, večierka či iného typu eventu býva celkom komplexnou a časovo náročnou činnosťou. Ak vo firme nemáte oddelenie, ktoré sa plánovaniu a realizácii firemných podujatí štandardne venuje, určite sa obráťte na odborníkov. Ušetria vám nemálo času a nervov a v neposlednom rade aj peňazí.

Návrat hore