Ako na nezabudnuteľný vianočný večierok?

brown bread on white ceramic plate

Pri plánovaní firemného vianočného večierka zohráva najdôležitejšiu úlohu zábava. A samozrejme, skvelé jedlo! Ak ste sa vo firme rozhodli zorganizovať vianočný večierok, možno vám pomôže zopár organizačných tipov.

 

  • Dobrá párty závisí od dobrej nálady zúčastnených. Ak chcete, aby vaši zamestnanci naozaj „vypli“, vezmite ich na miesto mimo pracovného prostredia. Áno, ak máte veľký kancelársky priestor, prípadne veľkú terasu, zorganizovať vianočný večierok práve tam vám dokáže ušetriť nemalé financie na prenájme reštaurácie či iného eventového miesta. No hrozí vám, že sa hostia nebudú vedieť dostatočne uvoľniť, budú myslieť na nedokončené úlohy, možno si aj v nestráženej chvíli sadnú „na minútku“ za pracovný stôl. A v neposlednom rade, naozaj sa chcete zabávať tam, kde trávite počas týždňa najviac času? Aj v prípade, že pracuje väčšina tímu z homeofficu, určite ocenia pozvanie mimo kancelárie. 
  • Láska ide cez žalúdok. Preto nezabudnite ani na kulinárske prekvapenie v podobe servírovanej večere alebo rautu so šéfkuchárom. Hýčkajte svoj tím, nechajte sa obslúžiť. Navyše, ak vám na tanier nakladá niekto iný, zabránite hladošom, aby si nabrali viac, než v skutočnosti zvládnu. Zároveň má obsluha pozitívny psychologický efekt na vnímanie celkového zážitku z jedla a celého eventu.
  • Základom skvelej párty je nevyhnutne skvelá hudba. Netriafajte sa do vkusu vašich zamestnancov, vždy sa vopred spýtajte, akú hudbu radi počúvajú a čo za žáner ich roztancuje. Zavolajte si DJ-a s dobrými referenciami alebo rovno celú kapelu. Neoľutujete.
  • Extrémne dôležitou súčasťou vianočnej párty je sprievodný program vo forme hier, či už ide o stolný futbal, šípky, boxovací stroj, stolné hry alebo niečo živšie a interaktívnejšie ako rozšírená realita či Xbox…možností je naozaj veľa a predstavivosti sa medze nekladú
  • Zábavu a spomienky vám zaručí foto kútik. Stačí si vybrať vtipné rekvizity, foto pozadie a personál sa už postará o zvyšok. Fotky si navyše môžete nechať zaslať na vybraný email alebo si ich vytlačíte priamo na mieste.
  • Nezabudnuteľnú vianočnú párty dotvorí kreatívne dekorovanie a osvetlenie. Nepodceňujte vizuálnu stránku podujatia. Nebojte sa vizuálne osviežiť aj nápoje, vrátane prípitku.

 

A nakoniec, vianočné darčeky. Doprajte si dostatočné plánovanie a prekvapte tím. Nejde o drahé prézenty, ak je správne premyslená, poteší aj maličkosť. Prípadne darujte deň dovolenky navyše, tým určite nestrafíte vedľa.

Návrat hore